Ndryshimi mes inspektimeve të "Neuroimazheria"

Jump to navigation Jump to search
138 bytes added ,  7 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[File:Parasagittal MRI of human head in patient with benign familial macrocephaly prior to brain injury (ANIMATED).gif|thumb|Rezonanca magnetike e kokës së pacientit]]
 
'''Neuroimazheria''' është term i cili zakonisht përdoret për të emërtuar teknikat të cilat kanë si qëllim fotografimin (vëzhgimin) e aktivitetit të trurit në kohë reale. Është disiplinë relativisht e re e përdorur në [[Mjekësia|mjekësi]] dhe [[Neuroshkenca|neuroshkencë]]/[[Psikologjia|psikologji]].
 
== Rezonanca magnetike ==

Menyja e navigimit