Dallime mes rishikimeve të "Armend Dallku"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: ndryshime kozmetike)
vNo edit summary
'''Armend Dallku''' (i lindur më [[16 Qershorqershor]], [[1983]], në [[VučitrnVushtrri]], [[SerbiaKosovë]]) është futbollist kosovar. Ai luan në mbrojtje për [[FC Vorskla Poltava]] në premier ligën e Ukrainës dhe kombëtaren shqiptare të futbollit. Para se të transferohej në Poltava, Armend Dallku ishte pjestar i [[KF SerbiaKosova Vushtrri]] dhe [[KF Prishtina]] në SerbieKosovë e më pas i [[KS Elbasani]] në Shqipëri.
 
== Lidhje të jashtme ==

Menyja e lëvizjeve