Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "1888"

79 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (roboti shtoj: hsb:1888)
No edit summary
== Lindje ==
* [[Dhimitër Berati]] - nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë (vdiq më [[1970]])
* [[28 mars]] - [[Shuk Gurakuqi]], nëpunës, financier, deputet dhe ministër.
 
 
== Vdekje ==
7.597

edits