Dallime mes rishikimeve të "Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës"

Jump to navigation Jump to search
+image
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(+image)
[[File:Academy of Sciences and Arts of Kosovo February 2013.jpg|thumb|Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës në Prishtinë]]
'''Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës''' (ASHAK), është themeluar më [[20 Dhjetor|20 dhjetor]] të vitit [[1975]] në [[Prishtina|Prishtinë]] me Ligj të veçantë të [[Kuvendi i Republikës së Kosovës|Kuvendit të Kosovës]].
 

Menyja e lëvizjeve