Ndryshimi mes inspektimeve të "Freddie Mercury"

Jump to navigation Jump to search
49 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (AXRL zhvendosi faqen Freddie mercury te Freddie Mercury)
'''Freddie Mercury''' ishte nje kengetarnjë këngëtar, kompozitor anglez. Ishte lideri i njenjë bande rroku qe quhej Queen.Ai ka lindurAi lindi me [[5 shtator]] [[1946]] dhe vdiq me [[24 nentornëntor]] 1991. .Disa nga kengetkëngët me te famshme te bandesbandës ishin : "We will rock you ", "showShow must go on ", "weWe are the champions", "Bohemian Rhapsody" , "Don't stop me now", "Somebody to love " etj. Ai lindi ne Zanzibar dhe perpër disa kohe kur ishte femijefëmije jetoi ne Indi. Ai eshteështë cilesuarcilësuar si njenjë nga zeratzërat me te mire. Freddie Mercury vdiq nga brekouneumoniabronkopneumonia kur ishte vetemvetëm 45 vjecvjeç.Per Për nder te tij janejanë ngritur edhe disa statuja .

Menyja e navigimit