Dallime mes rishikimeve të "Ymer Shkreli"

Jump to navigation Jump to search
35 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthye versioni 893774 i bërë nga 91.187.103.13 (diskutimet))
No edit summary
'''Ymer Shkreli''' lindi në vitin [[1945]] në Shkrel të [[Rugova|Rugovë]]s. Është shkrimtar shqiptar, dramaturg, prozator, poet, radio-dramaturg dhe skenarist filmash. Ndër të tjera ai e ka shkruar edhe dramën "'''[[Heronjtë e kombit]]'''", e cila nuk është shfaqur në Teatrin Dodona, në Prishtinë.
osht ni budall i madh ni peder
 
== Biografia ==
Ymer Shkreli lindi në Shkrel të Rugovës më 1945. Shkollën Fillore ai e kreu në Haxhaj, Shkollën normale në Prishtinë. Pak kohë punoi si mësues në Rugovë. Studioi Gjuhë e letërsi në Prishtinë. Shkroi një numër të madh romanesh, dramash e poezish për të rritur.
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve