Ndryshimi mes inspektimeve të "Përdoruesi diskutim:Tetovo boy"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
==Pershendetja fillestare==
{{tung}}
==Lef Nosi==
 
Pashe redaktimin tand tek [[Lef Nosi]]... asht pak e veshtire te spjegohej aty, por Lefi si ortodoks ka linde pikerisht me emnin Elefter, asht karakteristike e disa zonave gjeografike (Shqipnia e mesme perfshi) per t'i shkurtue emnat dhe te perdoren keto shkurtimet si nofka dhe emertime, e folmja e Tiranes e ruen ende te fresket kete sjellje gjuhesore. Por asht tipar i krejt shqipes ne fakt ky ekonomizim gjuhesor. Ju flm, pune te mbare --[[Përdoruesi:Hatake|S. Saiti]] ([[Përdoruesi diskutim:Hatake|diskutimet]]) 15 mars 2013 20:03 (CET)
Sa i perket qetesimit tek dritarja e diskutimeve te faqja e Rauf Ficos, ju duhet te merreni me ate kuqon se une i qete jam derisa kam ngene te merrem me jeten e dikujt me te cilin s'me lidhe asgja vetem per t'i parashtrue nji te neserme dikujt dicka te hajrit nga wiki shqip. Jane kuqot si puna e tij qe luejne me dy standarde ne nji menyre qe te gjejne si te bajne me pluskue idene e tyne te kalbun. Me sado figura patriotesh te jem marre ne wiki jam mundue maksimalisht t'i shkruej me neutralitetin ma te madh, edhe pse disa e kane hak t'ia shkruesh me shkronja kapitale meritimet e tyne historike. Ashtu do baja edhe me figurat e periudhes komuniste sado ta kem bezdi krejt si epoke. --[[Përdoruesi:Hatake|S. Saiti]] ([[Përdoruesi diskutim:Hatake|diskutimet]]) 15 mars 2013 20:22 (CET)
:::::Elsie eshte i besueshem dhe nuk ka ndonje cudi nese ai vetequhej ne qarqe perendimore "Lefter Nossi". Nejse do e le ne doren tende. [[Përdoruesi:Tetovo boy|Tetovo boy]] ([[Përdoruesi diskutim:Tetovo boy|diskutimet]]) 15 mars 2013 23:25 (CET)
::::::Kam pa ne disa raste qe Elsie luhatet pak me burimet ku mbeshtetet (e e keqja e tij asht se burimet e tij s'gezon cdokush mundesine t'i shohe). Po, per ortoepi/drejtshqiptim Nossi do i pergjigjej shume gjuheve, si Ali Kelcyra e shkruente ''Klissura''. Gjithsesi, rrofsh... --[[Përdoruesi:Hatake|S. Saiti]] ([[Përdoruesi diskutim:Hatake|diskutimet]]) 15 mars 2013 23:34 (CET)
==Babagjyshi==
 
A e njef Ms. Pseudo? [[Përdoruesi:Babagjysh|Babagjysh]] ([[Përdoruesi diskutim:Babagjysh|diskutimet]]) 16 mars 2013 05:33 (CET)
:Doni te thoni '''Mr. Pseudo'''? E pashe emrin e tij ne kuvend, po nuk e njoh, jo. [[Përdoruesi:Tetovo boy|Tetovo boy]] ([[Përdoruesi diskutim:Tetovo boy|diskutimet]]) 16 mars 2013 05:34 (CET)
784

edits

Menyja e navigimit