Dallime mes rishikimeve të "15 Gusht"

Jump to navigation Jump to search
165 bytes added ,  8 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti shtoj: zea:15 auhustus)
v
* [[1883]] - [[Ivan Meshtroviq]], arkitekt dhe skulptor kroat
* [[1936]] - [[Bardhyl Çaushi]], gjykatës, mësimdhënës dhe veprimtar politik
* [[1972]] - [[Ben Affleck]], aktor amerikan
* [[1990]] - [[Jennifer Lawrence]], aktore amerikane
 
== Vdekje ==
* [[1997]] - [[Çesk Zadeja]], kompozitor shqiptarë (l. [[1927]])
* [[2000]] - [[Ena Begoviq]], aktore kroate (l. [[1960]])
* [[2012]] - [[Arbën Xhaferri]], politikan shqiptar (l. [[1948]])
 
== Festa dhe përvjetore ==

Menyja e lëvizjeve