Ndryshimi mes inspektimeve të "Bejsbolli"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
v (r2.7.3) (roboti shtoj: min:Bisbol)
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:Busch_Stadium2.jpg|thumbparapamje|right|Stadium i bejsbollit|220px]]
'''Bejsbolli''' ''(ang. '''Baseball''')'' është një [[sport]] ekipesh me prejardhje [[ShBA|amerikane]]. Një skuadër përbëhet nga 9 veta. Qëllimi i lojës është ta godasësh topin larg, edhe të vraposhë reth katrorit me rërë, para se skuadra tjetër ta sjelli topin mbrapsh dhe të eliminojnë nga loja. Kjo lojë është e famshme në SHBA, Kubë, Japoni dhe Kanada.
 

Menyja e navigimit