Dallime mes rishikimeve të "Benazir Buto"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
v (r2.7.2) (roboti shtoj: pam:Benazir Bhutto)
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:Benazir Bhutto.jpg|thumbparapamje|220px|right]]
 
'''Benazir Buto''', ''(sind: بینظیر ڀھٽو ), (urd: بینظیر بھٹو)'', lindi më [[21 qershor]] të vitit [[1953]] në [[Karaçi]], [[Pakistan]] dhe u vra në një atentat më [[27 dhjetor]] të vitit [[2007]] në [[Ravalpindi]], [[Pakistan]], ishte gruaja e parë në krye të një vendi mysliman post-kolonial.

Menyja e lëvizjeve