Ndryshimi mes inspektimeve të "American History X"

Jump to navigation Jump to search
101 bytes removed ,  13 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Ngjarjet zhvillohen në Los Angeles dhe rrëfejnë jetën e dy vëllezërve që bëjnë pjesë në një grup naziskinësh. Derek (Edward Norton ) arrestohet dhe dënohet per vrasjen e një zezaku i cili po tentonte t'i vidhte makinën. Për vllanë e vogël David (Edward Furlong ) ai kthehet në një model, por vitet dhe ngjarjet në burg e ndryshojnë shumë Derek. Ky përpiqet ta largoj David nga grupi neonaziksin që ai frekuenton.
=== Lidhje të jashtme===
* {{DbWebMovie|tt0123456|(Shembull) Film artistik i vitit 1234 }}
 
 
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1998]]
[[Category:Filma amerikanamerikanë]]
 
 
[[de:American History X]]
24.783

edits

Menyja e navigimit