Dallime mes rishikimeve të "Arben Derhemi"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  9 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
v (r2.7.3) (roboti shtoj: pl:Arben Derhemi)
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
'''Arben Derhemi''' ka lindur më [[1 Shtatorshtator]] [[1969]] në [[Tiranë]]. U diplomua aktor në Akademinë e Arteve të Bukura në vitin [[1994]]. Ne vitin 2007 u speializua për “Kurimin dhe Manaxhimin Teatror të Qyteteve Antike”, Ancona, Itali.
 
Ende student filloi karrierën si aktor në filmin “Një djalë dhe një vajzë” (Fatosi) të I. Muço dhe K. Mitro si edhe në filmin “Këtu bën ftohtë” (Petro) nga Pluton Vasi. Kulmi i suksesit në kinematografi konsiderohet seriali televiziv “[[Njerëz dhe Fate]]” (Flori) nga Y. Pepo. Nga viti 2000 e në vazhdim ka marrë pjesë në filmat “[[Ishte Koha për Dashuri]]” (Flori) të Y. Pepo, “[[Shqetësimet e një obezi]]” (Dashnori) P. Vasi, seriali televiziv “[[Familjet]]” (Toni) të S. Racaj, “Home Sweet Home” (Genci), V. Bajgora, “[[Maya]]” (Burhami) P. Vasi dhe Matanë Lumit (djali) S. Kanaqi.

Menyja e lëvizjeve