Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Nexhat Daci"

5 bytes added ,  15 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
'''Nexhat Daci''' ka lindur më [[26 Korrik]] [[1944]] në [[Tërnoc]]. [[Politikan]] kosovar nga [[Lidhja Demokratike e Kosovës]] (LDK). Kryetar i Kuvendit të Kosovës që nga viti [[2001]], profesor i [[kimi]]s, doktor i [[shkenca]]ve të kimiskimisë nga [[Universiteti i Zagrebit]]. Anëtar i [[Akademisë së Shkencave dhe e Arteve e Kosovës]], [[Akademisë Evropiane për çështje mjedisi]] dhe [[American Chemical Society]].