Ndryshimi mes inspektimeve të "Çmimi i madh i Bahrainit 2006"

Jump to navigation Jump to search
v
Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
v (Bot: Migrating 27 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q17320 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
Country = Bahrain|
Grand Prix = Bahrain|
Date = 12 Marsmars|
Year = 2006|
Race_No = 1|
}}
 
Çmimi i parë në [[Formula 1]] për sezonin 2006 ishte për garën e mbajtur në '''[[F1 Bahrain|Bahrain]]''' mbajtur më [[12 Marsmars]] të viti [[2006]] në [[Bahrain International Circuit]] dhe gara e tretë e mbajtur në [[F1 Bahrain|Bahrain]].
 
Kjo paraqet garën e parë nga 18 gjithsej në këtë sezonë.

Menyja e navigimit