Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Hondurasit"

Jump to navigation Jump to search
v
Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
v (Bot: Migrating 48 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q102939 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
[[Skeda:Flag of Honduras.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Hondurasit]]
 
'''Flamuri kombëtar i [[Hondurasi]]t''' u adoptua më [[9 Janarjanar]], [[1866]], duke u bazuar në flamurin e [[Republika Federale e Amerikës Qendrore|Republikës Federale të Amerikës Qendrore]].
 
Më [[1823]] [[Hondurasi]] u bashkua me "Krahinat e Bashkuara të Amerikës Qendrore" dhe e adoptoi flamurin e tyre. Më [[1866]] ai u ndryshua; pesë yje të kaltra u vendosën qendër për të simbolizuar pesë krahinat origjinale Amerikane qendrore.

Menyja e lëvizjeve