Ndryshimi mes inspektimeve të "Viola Isufaj"

Jump to navigation Jump to search
14 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Viola Isufaj''' lindi në [[Durrës]] në vitin [[1980]]. Punon si pedagoge në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë, Dega Gjuhë-Letërsi, Universiteti i Tiranës, ku u gradua shkëlqyeshëm "Doktor i Shkencave". Njeh shumë mirë disa gjuhë të huaja.
 
Ka botuar një numër të konsiderueshëm artikujsh shkencorë, ka kumtuar në disa konferenca shkencore kombëtare e ndërkombëtare si dhe ka botuar disa cikle poetike dhe librat në prozë : Zotit M., një letër, Saga e Gjarprit, Ditë të askujt.
Anonymous user

Menyja e navigimit