Dallime mes rishikimeve të "Ipeshkvi"

Jump to navigation Jump to search
6 bytes added ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 81 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q29182 (translate me))
vNo edit summary
[[Skeda:BishopcoaTemplate-Bishop.pngsvg|thumb|180px|Stema ipeshkvnore e kishës katolike.]]
'''Ipeshkvi''' (apo '''peshkopi''' nga [[Greqishtja|greq.]] '''επισκοπος''', episkopos = mbikqyrës) në [[Kisha|kishën]] e [[Krishterimi|krishterë]], është përgjegjësi (bariu) i një [[Dioqeza|dioqeze]] dhe shihet si pasardhës i [[Apostulli|apostujve]].
 
4

edits

Menyja e lëvizjeve