Ndryshimi mes inspektimeve të "Miçigen"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  7 vjet më parë
Kardinali Adam Maida tha se shqiptarët në rrethin e Detroitit janë krenaria e dioqezes së tij dhe "Tani, krahas nënë Terezës, shqiptarët e Miçiganit mund të krenohen para amerikanëve edhe me Gjergj Kastrotin."
 
Nismëtar i kësaj ngjarjeje është Dom [[Anton Kqira]] (aj bythqiri qe ka sha shqiptaret musliman), Kryefamullitar i kishës së Shën Palit, që mendohet të jetë kisha më e madhe katolike shqiptare në botë. Përmendorja e heroit kombëtar shqiptar është fryt i një pune mbi një vjeçare nga ana e skulptorit të njohur shqiptaro-amerikan, [[Kreshnik Xhiku]].
 
Afaristi dhe veprimtari i njohur [[Ekrem Bardha]] e ka përshëndetur ngritjen e përmendorës.
Anonymous user

Menyja e navigimit