Dallime mes rishikimeve të "Burst Angel"

Jump to navigation Jump to search
48 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 10 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1284240 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
 
[[Skeda:Bakuretsu.jpg|parapamje|Burst Angel|330px]]
'''Burst Angel''' (爆裂天使 <バクレツテンシ> ''Bakuretsu Tenshi'') është një [[seriali|seri]] [[anime]], prodhuar nga [[Filmstudiokinostudio|studio]] për [[animimanimimi|animime]]e [[GONZO]] me 24 epizoda dhe 3 OVA.
 
== Dublimet ==
* Jo: [[Akeno Watanabe|Watanabe Akeno]]
* Meg: [[Toyoguchi Megumi]]
* Amy: [[Mikako Takahashi|Takahashi Mikako]]
* Sei: [[Tanaka Rie]]
* Tachibana Kyohei: [[Ueda Yuji]]

Menyja e lëvizjeve