Ndryshimi mes inspektimeve të "Çmimi i madh i Bahrainit 2006"

Jump to navigation Jump to search
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Reverted to revision 1312565 by Addbot on 2013-03-31T22:06:01Z)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
Race_No = 1|
Season_No = 18|
Location = [[Bahrain International Circuit]]<br />[[Sakhir]], [[Bahraini|Bahrain]]|
Course = Paisje permanente garuese|
Course_mi = 3.37|
}}
 
Çmimi i parë në [[Formula Një|Formula 1]] për sezonin 2006 ishte për garën e mbajtur në '''[[F1Çmimi Bahraini Madh i Bahrainit|Bahrain]]''' mbajtur më [[12 Mars]] të viti [[2006]] në [[Bahrain International Circuit]] dhe gara e tretë e mbajtur në [[F1Çmimi Bahraini Madh i Bahrainit|Bahrain]].
 
Kjo paraqet garën e parë nga 18 gjithsej në këtë sezonë.
| {{flagicon|the Netherlands}}
| [[Christijan Albers]]
| [[Midland F1 Racing|MF1 Racing]]
|
|
| {{flagicon|Portugal}}
| [[Tiago Monteiro]]
| [[Midland F1 Racing|MF1 Racing]]
|
|
| 18
| [[Skeda:Flag of Portugal.svg|25px]] [[Tiago Monteiro]]
| [[Midland F1 Racing|MF1 Racing]]
| 55
| +2 Laps
| 19
| [[Skeda:Flag of the Netherlands.svg|25px]] [[Christijan Albers]]
| [[Midland F1 Racing|MF1 Racing]]
| 0
| Dalje

Menyja e navigimit