Dallime mes rishikimeve të "Hinduizmi"

Jump to navigation Jump to search
7 bytes added ,  9 vjet më parë
v (roboti largoj: gu:હિંદુ (strong connection between (2) sq:Hinduizmi and gu:હિંદુ ધર્મ))
Penxhab, e kanë shkatërruar këtë kulturë të vjetër dhe kanë lëvizur drejt lindjes; dhe në masë të madhe janë ndikuar nga
kultura vendase. Kështu që hinduizmi, duhet të jetë një sintezë e përzierjes së besimit të arianëve dhe popujve vendas
#yolo
 
== Shkrimet e shenjta ==
Në krye të shkrimeve fetare indiane janë Vedat të shkruara në sanskritisht. Veda si fjalë ka kuptimin
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve