Ndryshimi mes inspektimeve të "Patosi"

Jump to navigation Jump to search
1 byte removed ,  7 vjet më parë
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
 
== Demografia ==
Qyteti i Patosit ka 2232 182 banorë.
 
Përbërja e popullsisë së Patosit është heterogjene, të ardhur nga krahina të ndryshme të Shqipërisë si: [[Rrethi i Skraparit|Skrapari]], [[Laberia]], komuniteti çam, të ardhur nga krahinat e komunitetit Vlleh, nga Minoriteti etj.
 
== Kultura dhe sporti ==
Anonymous user

Menyja e navigimit