Ndryshimi mes inspektimeve të "Miçigen"

Jump to navigation Jump to search
44 bytes removed ,  7 vjet më parë
Rejected the last 3 text changes (by 79.141.164.13) and restored revision 1308739 by Addbot
(Rejected the last 3 text changes (by 79.141.164.13) and restored revision 1308739 by Addbot)
Kardinali Adam Maida tha se shqiptarët në rrethin e Detroitit janë krenaria e dioqezes së tij dhe "Tani, krahas nënë Terezës, shqiptarët e Miçiganit mund të krenohen para amerikanëve edhe me Gjergj Kastrotin."
 
Nismëtar i kësaj ngjarjeje është Dom [[Anton Kqira]] (aj byt*q*ri qe ka sha shqiptaret musliman), Kryefamullitar i kishës së Shën Palit, që mendohet të jetë kisha më e madhe katolike shqiptare në botë. Përmendorja e heroit kombëtar shqiptar është fryt i një pune mbi një vjeçare nga ana e skulptorit të njohur shqiptaro-amerikan, [[Kreshnik Xhiku]].
 
Afaristi dhe veprimtari i njohur [[Ekrem Bardha]] e ka përshëndetur ngritjen e përmendorës.

Menyja e navigimit