Ndryshimi mes inspektimeve të "Gunnar Nordahl"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''Gunnar Nordahl''' ([[19 Tetor]] [[1921]]) është një ish-futbollistë suedez, i njohur më mirë gjatë kohës ku luajti për skuadrën e [[AC Milan]] gjatë viteve 1949 dhe 1956 ku fitoi edhe 2 [[Serie A]], dhe gjithashtu është dhe Golashënuesi më i mirë i klubit me 225 Gola në 291 Ndeshje. Nordahl është edhe Golashënuesi i tretë i [[Kombëtarja suedeze e fubollitfutbollit|Kombëtares Suedeze]] me 43 Gola në 33 Ndeshje. Ai është konsideruar si një nga lojtarët suedez më të mirë të të gjitha kohërave.
 
==Statistikat==

Menyja e navigimit