Ndryshimi mes inspektimeve të "Agostini"

Jump to navigation Jump to search
18 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 103 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8018 (translate me))
Agostini mendohet se ishte një burrë i pashëm, dhe në moshën 18-të vjeçare (viti [[372]]) ai u njoh me një grua të re në [[Kartagjena|Kartagjenë]]. Ata bashkëjetuan për 14 vjet. Shumica në atë kohë e konsideronin [[bashkëjetesa|bashkëjetesën]] si një mënyrë të jetuari të pranueshme. Nga bashkëjetesa u lindi një djalë, [[Adeodatus]] në vitin [[373]]. Adeodatus vdiq në vitin [[389]]. Agostini u nda nga kjo grua në vitin [[386]].
 
[[Skeda:SainteSaint MoniqueAugustine and Saint Monica.jpg|thumb|200px|Shën Agostini dhe Monika, nga [[Ari Shefer]]]]
 
== Veprimtaria në Itali ==

Menyja e navigimit