Ndryshimi mes inspektimeve të "Zajmina Vasjari"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Zajmina Vasjari 2002-2003''' Early life Career'''
 
lindur ne Durres 17 Qershor1987.Ka nje moter e quajtur Beliola Vasjari nje vite me te madhe .Zajmina per here te pare mere pjese ne ''Rinfest 2002 ''ku dhe mere dhe cmimin e dyte si modele ,dhe me pas Ne Moshe 14 vjece merre pjese ne Evenimetin ''Miss Shqiperia 2002'' Ku u Zhvillua ne daten 17 Qeshore ne Apolloni te Fierit E cila u Kurorezua dhe 'Miss Shiperia 2002',Ku dhe kishe dhe ditelindjen e saj dhe mbush 15 vjec.Qe nga ajo date jeta e saj ndryshoi perfundimisht duke kaluar nga nje vajze e thjeshte, ne nje ikone bukurie shqiptare.Behet kopertina e revistes ''KLAN'' Po atit muajit .Fillimisht Zajmina behet pjese e Kalendarit te pare ne shqiperi me 4 fotografi.kalendari te 2003-shit qe del ne treg 15 dhjetor.Dhe me pas vazhdon si prezantuese e ''Nete e Klipit Shqiptar 2003 '' Dhe ku prezantohet me kengen e saj te pare ''Love Story'' me Duet me Rudin.Me vone shfaqet ne Kopertinen e revistes 'Trendy' Dhe 'Spekter'.Me vone behet Imazhi i kompanisë - VAJRA BIMORE "OLIMFiol" 2003 Te bashkegjitur me dy spote publicitare.Pothuajse ajo i dha dhe me shume fame ne gjithe shqiperine pasi tabelat e medha te stapuara me zajminen u mbushen ne gjithe shqiperine,ku mbanin ikone zajminen,me tej Zajmina punon dhe si model ne disa show mode.Por Ajo e le me kaq pasi ato sjane shume fitm prurese ne fushen e modes sepse ne ato vite sishte shume e perparuare moda ne shqiperi dhe nuk kerkoheshin modele te sfilonin dhe te pozonin,dhe ajo e le menjane duke vazhduare ne profesionin si kengetare.Pothuajse si zajmmina dhe shume vajza te tjera u bashkengjiten profesionit kengetare ku mirrnin dhe fitime te kenaqshme.Zajmina Mere pjese ne edicionin e pare te (Top Fest 1 2003 ) Me kengen ''Ku Je ''ku dhe del e votuare me 1 vote.
 
'''Career'''
7

edits

Menyja e navigimit