Ndryshimi mes inspektimeve të "Freddie Mercury"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Mercury ishte nje [[Pers]] i lindur ne [[Zanzibar]] dhe u rrit aty dhe ne Indi deri ne mesin e adoleshences. Ai eshte njohur si "[[Britaniku Aziatik|Aziatiku i pare per Britanine]] si nje yll i muzikes Rock ". Ne 2002, Mercury gjendeshe i 58 ne listen e [[100 Britaniket e medhenj]], ne 2006, ''[[Time Asia]]'' e emertoi si nje prej Aziatikeve me influencial te 60 viteve te fundit ,dhe vazhdon te votohet si nje prej kengetareve me te mire te muzikes se famshme. Ne 2005, nje sondazh i organizuar nga ''[[Blender (reviste)|Blender]]'' dhe [[MTV2]] shpalli Mercuryn si kengetarin me te mire te te gjitha koherave. Ne 2008, ''[[Rolling Stone]]'' e listuan Mercuryn te 18 ne listen e 100 kengetareve me te mire te te gjitha koherave. Në 2009, një ''[[Classic Rock (reviste)|Classic Rock]]'' sondazh e listoi si këngëtari më i mirë i të gjitha kohërave. [[Allmusic]] karakterizoi Freddien si "nje nga argetuesit me te mire te historise se Rockut",i cili pasuronte "nje nga zerat me te mire te muzikes".
Eni Daka dhe Elisa Miho jane super Pidhsome
4

edits

Menyja e navigimit