Ndryshimi mes inspektimeve të "Singapori"

Jump to navigation Jump to search
20 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 186 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q334 (translate me))
 
Singapori është vendi i dytë në botë pas Monakos për nga dendësia e popullsisë, duke mos llogaritur Hong Kongun dhe Makaon të cilat janë regjione me administrim special nga Republika Popullore e Kinës. Në vitin [[1957]], Singapori ka pasur 1,45 milion banorë.
Sinegapori fore tedo
 
== Kultura ==
: '''''Artikulli kryesor : [[Kultura e Shteteve - {{PAGENAME}}|Kultura]]'''''
Anonymous user

Menyja e navigimit