Dallime mes rishikimeve të "1987"

Jump to navigation Jump to search
12 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
== [[:Kategoria:Lindje 1987|Lindje]] ==
 
* [[21 shkurt]] - [[Ellen Page]], aktore kanadeze
* [[23 qershor]] – [[Lionel Messi]], futbollistë argjentinas
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1987|Vdekje]] ==
* [[5 korrik]] - [[Vexhi Buharaja]], studjues orientalist, përkthyes shqiptar (L. [[1920]])
* [[7 korrik]] - [[Kujtim Spahivogli]], aktor dhe regjisor shqiptar (L. [[1932]])
* [[4 tetor]] - [[Bilal Xhaferri]], shkrimtar shqiptar (L. [[1935]])
* [[12 Nëntor]] - [[Lasgush Poradeci]], shkrimtar shqiptar (L. [[1899]])
==== Pa data ====
:''Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:''
* {{?}} - [[Abdurrahim Buza]], piktor shqiptar (l. [[1905]])

Menyja e lëvizjeve