Dallime mes rishikimeve të "Basketbolli"

Jump to navigation Jump to search
11 bytes added ,  7 vjet më parë
 
=== Rregulloret ===
Objekti i lojës është të shënosh më shumë pikë se sa kundërshtari, duke e hedhur topin sa më shpesh në koshin e kundërshtarit dhe ta ndalosh kundërshtarin ta hedhi topin në koshin tënd. Një përpjekje për të realizuar një pikë quhet gjuajtje. Një gjuajtje e suksesshme vlen dy pikë ose tre nëse realizohet nga jashtë harkut të trepikëshit që ka një distancë prej 6,25 m nga koshi, në lojërat internacionale dhe 7,24 m nga lojërat në NBA. Pika e realizuar pas gjuajtjes së një faulli vlen 1 pikë.
baskebolli.
 
=== Rregullat e lojës ===
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve