Dallime mes rishikimeve të "Holanda"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  7 vjet më parë
Klima e Holandës është e butë me verë të freskët deri të ftohtë dhe dimër të butë.
 
Relievi i HollandesHollandës eshteështë ultesinorultësinor. Pika më e ultë e relievit gjendet në nivelin e detit në vendin e quajtur Cuidplaspolder (''[[Gjuha Holandeze|hol]].:Zuidplaspolder'') (-7m) dhe ajo më e larta, 322 metra mbi nivelin e detit, në vendin e quajtur Valserberg (''[[Gjuha Holandeze|hol]].:Vaalserberg'').
 
== Ekonomia ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve