Dallime mes rishikimeve të "Club Penguin"

Jump to navigation Jump to search
44 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Disney Club Penguin Logo.svg|thumb|282x282px|Logo e Lojës.]]
'''[[Club Penguin]]''' është lojë online(MMoMMO)që përfshin një botë virtuale që përmban lojra online dhe aktivitete të ndryshme.E krijuar nga kompania [[New Horizon Interactive]](tani e njohurë si [[Disney Canada Inc.]]).Pas beta-testimit ,[[Club Penguin]] u vë në dispozicion të publikut më [[24 tetor 2005]].Në [[2007]] [[Club Penguin]] kishte [[30]] milion llogari të pordoruesve.Deri në korrik të [[2013]] [[Club Penguin]] kishte [[200]] milion logari të pordoruesve.

Menyja e lëvizjeve