Ndryshimi mes inspektimeve të "Jay-Z"

Jump to navigation Jump to search
566 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Jay-Z u shfaq në disa këngë të reperit Jaz-O në fillimin e viteve të 90-ta, disa prej tyre ishin "The Originators" dhe "Hawaiian Sophie". Jay-Z poashtu kishte marr pjesë në disa performanca së bashku me reperin LL Cool J. Kënga e tij e parë zyrtare quhej "In My Lifetime", të cilën e lansoi me një videospot.
==Kariera si Muzikant==
 
==Diskografia==
 
* ''Reasonable Doubt'' (1996)
* ''In My Lifetime, Vol. 1'' (1997)
* ''Vol. 2... Hard Knock Life'' (1998)
* ''Vol. 3... Life and Times of S. Carter'' (1999)
* ''The Dynasty: Roc La Familia'' (2000)
* ''The Blueprint'' (2001)
* ''The Blueprint2: The Gift & The Curse'' (2002)
* ''The Black Album'' (2003)
* ''Kingdom Come'' (2006)
* ''American Gangster'' (2007)
* ''The Blueprint 3'' (2009)
* ''Magna Carta Holy Grail'' (2013)
==Filmografia==
* ''Streets Is Watching'' (1998)
==Çmime të Fituara==
* ''Backstage'' (2000)
==Bashkupnimet==
* ''State Property'' (2002)
* ''Paper Soldiers'' (2002)
* ''Fade to Black'' (2004)
* ''Made in America'' (2013, documentar)
==Referncat==
*http://www.people.com/people/article/0,,20164322,00.html - faqaja e revistes people dhe nje artikull i dedikua Jay-Z se

Menyja e navigimit