Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Populli"

84 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
No edit summary
{{fjala}}
'''Populli''' është një lloj [[bashkësia|bashkësie]] e [[grupi|grupeve]] të njerëzve që jetojnë brenda një hapësire të kufizuar apo një sistemi shoqërorë të krijuar nga njerëzit.
popullli krojon shume vjersha dhe kenge nje nga kenget e vjetra eshte ajo e dhoqines
 
Në fjalorin e gjuhës shqipe ''Populli'' është tërësia e njerëzve që jetojnë si një bashkësi shoqërore e politike në një vend a në një shtet; banorët e një vendi a të një krahine...<ref><small>[[Fjalori i Gjuhës së Sotme Shqipe|Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe]] - [[Tirana|Tiranë]], [[1980]] </small></ref>
{{cung}}
Anonymous user