Ndryshimi mes inspektimeve të "Dollari"

Jump to navigation Jump to search
43 bytes added ,  6 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
| [[Surinami]] || [[Dollari surinamez]] || $ || SRD
|-
| [[SHBA]] || [[Dollari i Shteteve të Bashkuara|Dollari i Shteteve ttë Bashkuara]] || $ || USD
|-
| [[Tajvani]] || [[Dollari i Ri i Tajvanit]] || $ ose NT$ || TWD
|-
| [[Territori Australian Antarkikan|Territori Australian Antarktikan]] || [[Dolari australian|Dollari australian]] || $, A$ ose AUD || AUD
|-
| [[Xhamajka]] || [[Dollari xhamajkez]] || $ || JMD
| [[Zimbabveja]] || [[Dollari i Shteteve të Bashkuara]] || $ || USD
|}
 
===== Dollari në Hong Kong dhe Makao =====
 
Në Dy [[Rajonet e Veçanta Administrative të Republikës Popullore të Kinës]] (Hong Kongu dhe Makao) përdoret një monedhë e përbashkët: Dollari i Hong Kongut.Në Makao dollari i Hong Kongut nuk është monedhë zyrtare, por përdoret shpeshherë së bashku me patasën makaoneze, ndërsa në Hong Kong është monedhë zyrtare.
{| class="wikitable"

Menyja e navigimit