Ndryshimi mes inspektimeve të "Uellsi i Ri Jugor"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
'''Uellsi i Ri Jugor''' (anglisht '''New South Wales''', ose shkurt '''NSW''') është një shtet në Australi.Ai kufizohet me [[Viktoria|Viktorian]] në jug, me [[Australina Jugore|Australinë Jugore]] në perëndim dhe me [[Vendi i Mbretëreshave|Vendin e Mbretëreshave]] në veri.Po ashtu në Uellsin juglindor ndodhet [[Territori i Kryeqytetit Australian]].
== [[Lista e shteteve australiane]] ==
{| class="wikitable"
|-
! Flamuri !! Emblema !! Shteti !! Kryeqyteti !! Madhësia
|-
| Shembull || Shembull || Shembull || Shembull || Shembull
|-
| Shembull || Shembull || Shembull || Shembull || Shembull
|-
| Shembull || Shembull || Shembull || Shembull || Shembull
|-
| Shembull || Shembull || Shembull || Shembull || Shembull
|-
| Shembull || Shembull || Shembull || Shembull || Shembull
|-
| Shembull || Shembull || Shembull || Shembull || Shembull
|-
| Shembull || Shembull || Shembull || Shembull || Shembull
|-
| Shembull || Shembull || Shembull || Shembull || Shembull
|}
{{gjeo-cung}}
[[Kategoria:Australia]]

Menyja e navigimit