Ndryshimi mes inspektimeve të "Zeki Muren"

Jump to navigation Jump to search
36 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{pp}}
[[File:Zeki Müren - 267.jpg|thumb]]
 
Zeki Muren i lindur më [[6 Dhjetor]] [[1931]] në [[Bursa]],dhe vdiq më [[24 Shtator]] [[1996]] në [[Izmir]] ishte një këngëtar i shquar turk,kompozitor dhe aktor. Ai ishte një këngëtar shumë i njohur për zërin e tij bindëse dhe artikullimin e saktë në të kënduarit në të dy muzikës së themeluar turke klasike dhe këngë bashkëkohore.
 
Anonymous user

Menyja e navigimit