Dallime mes rishikimeve të "Zeki Muren"

Jump to navigation Jump to search
51 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
{{pp}}
[[File:Zeki Müren - 267.jpg|thumb|Zeki Muren në vitin 1955]]
[[File:Zeki Müren - costumes.jpg|thumb|Kostumet e Zeki Muren-it]]
Zeki Muren i lindur më [[6 Dhjetor]] [[1931]] në [[Bursa]],dhe vdiq më [[24 Shtator]] [[1996]] në [[Izmir]] ishte një këngëtar i shquar turk, kompozitor dhe aktor. Ai ishte një këngëtar shumë i njohur për zërin e tij bindës dhe artikulimin e saktë në të kënduarit në të dy muzikat themelore në ate turke klasike dhe këngë bashkëkohore.
 
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve