Dallime mes rishikimeve të "Komuniteti shqiptaro-irlandez"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
 
'''Komuniteti shqiptaro-irlandez''' u themelua në mars të vitit [[2002]]. Qëllimi i formimit të këtij komuniteti është qe te ndihmojë shqiptaretshqiptarët qe jetojnë ne ishullin e Irlandës, dhe te ruajë kulturën dhe traditën shqiptare.
 
Komuniteti shqiptar ne Irlandë vjen e rritet çdo ditë e më tepër dhe prezanton kulturën dhe traditën tonetonë te pasur atje.
 
Të gjithë të interesuarit për informata lidhur membi aktivitetet, si dhe për njoftime të ndryshme për komunitetin mund të regjistrohen duke dërguar e-mail në Albanian@dublin.ie.
 
Ne mundohemi qe tit'i ndihmojmë shqiptaretshqiptarët ne Republikën e Irlandës dhe në Irlandën e Veriut.
 
[[Kategoria:Komunitet]]
53

edits

Menyja e lëvizjeve