Ndryshimi mes inspektimeve të "Zeki Muren"

Jump to navigation Jump to search
6 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
| emri = Zeki Müren
| pseudonim =
| foto =
| foto = [[File:Zeki Müren - 267.jpg||346x346px]]
| titulli = Zeki Muren në vitin 1955
| emri i vërtetë = Zeki Müren
| webfaqja =
}}
| foto = [[File:Zeki Müren - 267.jpg|thumb|346x346px]]
[[File:Zeki Müren - costumes.jpg|thumb|Kostumet e Zeki Muren-it|266x266px]]
Zeki Muren i lindur më [[6 Dhjetor]] [[1931]] në [[Bursa]],dhe vdiq më [[24 Shtator]] [[1996]] në [[Izmir]] ishte një këngëtar i shquar turk, kompozitor dhe aktor. Ai ishte një këngëtar shumë i njohur për zërin e tij bindës dhe artikulimin e saktë në të kënduarit në të dy muzikat themelore në ate turke klasike dhe këngë bashkëkohore.
Anonymous user

Menyja e navigimit