Dallime mes rishikimeve të "Hinduizmi"

Jump to navigation Jump to search
17 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Robot: arz:هندوسيه is a featured article; Ndryshime kozmetike
v (Robot: arz:هندوسيه is a featured article; Ndryshime kozmetike)
Penxhab, e kanë shkatërruar këtë kulturë të vjetër dhe kanë lëvizur drejt lindjes; dhe në masë të madhe janë ndikuar nga
kultura vendase. Kështu që hinduizmi, duhet të jetë një sintezë e përzierjes së besimit të arianëve dhe popujve vendas
# yolo
 
== Shkrimet e shenjta ==
[[Kategoria:Religjionë]]
 
{{Link FA|arz}}
{{Link FA|ru}}

Menyja e lëvizjeve