Dallime mes rishikimeve të "Plazhi"

Jump to navigation Jump to search
41 bytes added ,  7 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
== Llojet e plazheve ==
PazhetPlazhet mund të jenë krejtësisht natyrorenatyrorë, por edhe sipërfaqetsipërfaqe bregdetare të ndërtuara, të përshtatura për t'iu afruar sa më leht tu ofrohetlehtë sipërfaqeve ujore me qëllim argëtimin dhe freskimin e njerëzve gjatgjatë muajve të verës.
Për nga përbërja e dheutterrenit, plazhatplazhet munmund të jenë ranore, zallore dheose ngaprej betoni.
 
== Plazhet zallore ==
== Plazhet ranore ==
 
Plazhe rënoreranore ne Shqipëri kagjenden disa zona të ndryshme si Golem, DurresDurrës, ShengjinShëngjin, Ksamil, GjiriGjirin e Lalzit, VelipojeVelipojë etj., ju munde te shihni dhendërsa hotelet e ketyrekëtyre zonave nemund këtëtë shihen në faqefaqen: [http://www.hotele.com.al www.hotele.com.al]
 
== Plazhet ngaprej betoni ==
== Shih edhe këtë ==
* [http://www.bih.net.ba/galerija_plaze.html PlazhatPlazhet më të bukurabukurBotëbotë]
* [[Turizmi bregdetar]]
 
53

edits

Menyja e lëvizjeve