Dallime mes rishikimeve të "Mesjeta"

Jump to navigation Jump to search
102 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
Skeda St_Michaels_Church_Hildesheim.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Fastily
v (Robot: ca:Edat mitjana is a featured article; Ndryshime kozmetike)
v (Skeda St_Michaels_Church_Hildesheim.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Fastily)
 
[[Skeda:St Michaels Church Hildesheim.jpg|thumb|250px|Arkitekturë mesjetare romane: [[Hildeshajm]].]]
Me '''mesjetë''' nënkuptojmë periudhë të [[Historia|historisë]] evropiane ndërmjet [[Lashtësia|lashtësisë]] (rreth vitit 600) dhe [[Koha e Re (histori)|kohës së Re]] (duke filluar midis viteve 1453 dhe 1517).
 

Menyja e lëvizjeve