Ndryshimi mes inspektimeve të "Bigpoint"

Jump to navigation Jump to search
971 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
4) Battle star galactica
 
==== Bordi DrejtuesSeafight ====
Seafight është një lojë pirati në det të hapur në shfletuesin e zhvilluar dhe publikuar nga lojrat e Bigpoint .Lojrat e Bigpoint përshkruajn Seafight si një lojë të lirë për të luajtur , por në fakt karakteristika të caktuara janë në dispozicion vetëm për pagesën. Loja sillet rreth luftës me anije në det të hapur si lojtar luftën kundër monsters në PvE dhe kundër njëri-tjetrit në beteja PvP në kërkim të thesarit dhe ari. Që nga tetori 2013, ka mbi 44 milionë përdorues të regjistruar të lojës, në dispozicion në 30 gjuhë të ndryshme.
 
Pjesa më e madhe e këtij pirat i bazuar PvP lojë zhvillohet në det të hapur. Në det, lojtarët do të angazhohen në luftime me NPCs dhe lojtarë të tjerë. Pasi lojtarë të formuar esnafe, ata do të jenë në gjendje për të sulmuar dhe / ose mbrojtur Ishujt veçanta të shpërndara në të gjithë lojën.
 
===== Bordi Drejtues =====
1)Khaled Helioui
Khaled Helioui është Drejtor Menaxhues i Bigpoint, një nga zhvilluesit kryesor në lojë online në botë dhe botues dhe ofruesi për më tepër përmbajtje për më shumë se 1.000 partnerë globalë të shpërndarjes.
Khaled Helioui ka mbuluar hapësirën e teknologjisë në AT Associates Inc, një firmë ndërkombëtare e kapitalit privat, ku ai kishte monitoruar trendet dhe investuar në teknologji nga viti 2009 deri në maj 2012. Ai kryesisht mirrej me burim dhe ekzekutim ne investimet e AT-së në Bigpoint dhe ishte i përfshirë me kompanitë e portofolit shtesë internetit të tilla si Fotolia, eDreams ose eCircle.30-vjeçari francez-tunizian u bashkua me ndihmë teknike nga UBS AG, ku ai e këshilloi kompanitë e teknologjisë në të gjithë Evropën për rritjen e kapitalit, bashkimit dhe blerjeve.
 
====== Referencat ======
1 ) http://www.crunchbase.com/person/heiko-hubertz
2 ) http://www.linkedin.com/in/heikohubertz
3) http://bigpoint.net/company/management-board/
4) https://en.wikipedia.org/wiki/Seafight
15

edits

Menyja e navigimit