Ndryshimi mes inspektimeve të "Pogradeci"

Jump to navigation Jump to search
301 bytes added ,  6 vjet më parë
 
=== Klima ===
Në Pogradec mbizotëron një [[Klima|klimë]] mesdhetare malore dhe pjesërisht kontinentale, me rreshjedimër dimëroretë ftohtë dhe temperaturaverë të nxehtë e të thatë. Temperatura mesatare vjetore +15°arrin deri në Celsius12.3ºC.
Muaji më i ftohtë është janari dhe muaji më i nxehtë është gushti. Muaji më i lagësht është nëntori me reshje shiu mesatarisht 108 milimetra ndërsa sasia mesatare vjetore e reshjeve arrin në 730 milimetra.
 
== Popullsia ==
2

edits

Menyja e navigimit