Ndryshimi mes inspektimeve të "Freddie Mercury"

Jump to navigation Jump to search
59 bytes removed ,  6 vjet më parë
Rejected the last 8 text changes and restored revision 1296171 by AXRL
v (Robot: ast:Freddie Mercury is a featured article; Ndryshime kozmetike)
(Rejected the last 8 text changes and restored revision 1296171 by AXRL)
'''Freddie Mercury''' ishte një këngëtar, kompozitor anglez. Ishte lideri i një bande rroku qe quhej Queen. Ai lindi me [[5 shtator]] [[1946]] dhe vdiq më [[24 nëntor]] 1991. Disa nga këngët me të famshme të bandës ishin : "We will rock you", "Show must go on", "We are the champions", "Bohemian Rhapsody", "Don't stop me now", "Somebody to love" etj. Ai lindi ne Zanzibar dhe për disa kohe kur ishte fëmije jetoi ne Indi. Ai është cilësuar si një nga zërat me te mire. Freddie Mercury vdiq nga bronkopneumonia kur ishte vetëm 45 vjeç. Për nder te tij janë ngritur edhe disa statuja.
 
Edhe vari karin teze muhabet ushtrrie...
 
{{Link FA|ast}}

Menyja e navigimit