Dallime mes rishikimeve të "Anarkia"

Jump to navigation Jump to search
65 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{hulumtim vetjak|07.09.2014}}
{{pa referenca|07.09.2014}}
'''Anarkia''' është një sistemi, ku ç'do lloj hirarkie nuk tolerohet dhe luftohet. Si rrjedhojë edhe shteti si një instrument i zotërimit mbi individët duhet te eliminohet.
[[Skeda:Anarchy symbol neat.png|parapamje|Simboli i anarkisë]]
Figura të shquara dhë te njohura anarkiste janë si psh. [http://sq.wikipedia.org/wiki/Michail Bakunin Michail Bakunin], [[Peter Kropotkin]], Viktor Serge dhe nje nga anarkistet e sotem është Naom Chomsky.
 
== Referenca dhe shënime ==
{{reflist}}
== Lidhje të jashtme ==
 
[http://flete-rrufe.org Flete Rrufe]
 
 
<!-- Kategorizim dhe ndëruiki-->

Menyja e lëvizjeve