Dallime mes rishikimeve të "Nuk jam sex bombë (album)"

Jump to navigation Jump to search
U largua krejt përmbajtja e artikullit.
No edit summary
(U largua krejt përmbajtja e artikullit.)
 
 
 
{{Infobox album
| emri = S'jam sex bombë
| tipi = Album
| artisti = Adelina Ismajli
| kopertina =
| madhësia e kopertinës =
| lëshimi = 8 Shkurt 2001
| inçizimi = 1998,1999,2000
| zhanri = Pop, Tallava, Rock
| zgjatja = 1998-2000
| gjuha = [[Gjuha shqipe|Shqip]]
| label = Labia Productions
| producenti = Naim Krasniqi
| kronologjia = Kronologjia e Adelina Ismajlit
| albumi i fundit = [[Ushtrinë timë]](1996)
| ky album = S'jam sex bombë(2000)
| albumi tjetër = [[Prej fillimit]] (2003)
}}
 
'''S'jam sex bombë''' është një album i këngëtares shqiptare [[Adelina Ismajli]].
ajo është më afër që të [[Feniks]] album më i suksesshëm i saj.
 
== Single's ==
 
*01.F the gouvorment 1999
* 02.Largohu nga Frajeri im 2000
* 03.Shko ne Rs 1998
* 04.Femer Dreq 1999
* 05.You re my angel 2000
* 06.Sonte 2000
* 07.Lavdi ushtari im 1999
* 08.Zahir Pajaziti 1998
* 09.Uragan qohen krenaret 1998
* 10.Amaneti 1999
* 11.Kosovare 2000
* 12.Ti do te martohesh 1998
* 13.Sex Bombe 2000
* 14.Zotit 2000
* 15.Deri kur keshtu 1998
 
== ==
 
Menjehere pas kesaj fillon punen ne videoprojektin "IRA" ku numerohen 11 klipe nga albumi Nuk jam sex bombë dhe 7 skeqe humoristike humoristet kosovar Sevdai Radogoshi, Besim Dina dhe Bujar Kokolli. Videoprojekti kalon mbi 1 vit e gjysem pa mundesi botimi per shkak te kushteve finansiare.
 
 
{{muzi-cung}}
 
[[Kategoria:Audio albume]]
[[category:Adelina Ismajli]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve