Dallime mes rishikimeve të "Jul Bonati"

Jump to navigation Jump to search
21 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Jul Bonati''' ([[Shkodër]], [[24 Maj|24 maj]] [[1874]] - [[Durrësi|Durrës]], [[5 Nëntor|5 nëntor]] [[1951]]) qe klerik, mësues, përkthyes i [[Lahuta e Malcís|Lahutës]] në italisht, studiues letërsie dhe patriot shqiptar.
 
== Jeta ==
7.597

edits

Menyja e lëvizjeve