Ndryshimi mes inspektimeve të "Xheladin Rumiu"

Jump to navigation Jump to search
101 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 68 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q43347 (translate me))
[[Skeda:Rumi has been described as one of the most popular best selling poets worldwide..png|thumb]]
[[Skeda:Ad-Din_Rumi.jpeg|thumb|right|300px|Rumi]]
'''Xhalal ad-Dīn Muhamed Balkhī''', i njohur dhe si '''Xhalal ad-Dīn Muhamed Rumi''', gjithashtu i njohur dhe me emrin '''Mevlana''' ka lindur më [[30 shtator]] [[1207]] dhe vdiq më [[17 dhjetor]] [[1273]], ka qenë poet, mistik, jurist dhe teolog persian.
Anonymous user

Menyja e navigimit